Amikor arra gondolunk, hogy mi tehet minket boldoggá, akkor egyből olyan dolgok ugranak elő, amelyeket hozzáadnánk az életünkhöz, mint több pénz, nagyobb ház, jobb autó, márkásabb ruhák, stb.
Arra soha nem gondolunk, hogy talán mindenből éppen elég van és nem, hogy hozzá kellene adni, hanem inkább ki kellene vonni bizonyos dolgokat az életünkből, hogy boldogabbá válhassunk. Mint például bizonyos szokásokat.
Lássuk, hogy mely az az 5 szokás, amelynek elhagyásával sokkal boldogabbá válhatunk.
1# Akarat, hogy mindig nekünk legyen igazunk
Gyerekként, ha valamit vétünk, azért gyakran gúnyolás a jussunk. Emiatt nagyon rosszul érezzük magunkat, ezért gyakorlatilag hozzászokunk, hogy mindig védjük és ragaszkodjunk az igazunkhoz, ha nem akarunk megszégyenülni.
Valójában nem kell, hogy mindig igazunk legyen, mert véteni nem szégyen. Minden emberrel megesik. Ezen őrlődni teljességgel felesleges. Fogadd el, hogy nem lehet mindig igazad.
2# Vágy, hogy mindent kontroll alatt tartsunk
Úgy gondoljuk, ha képesek vagyunk kontroll alatt tartani a környezetünket, akkor a sorsunk felett is kontroll gyakorolhatunk. Ez azonban szinte lehetetlen.
Nem vonhatjuk az egész világot az irányításunk alá, több milliárd ember, több milliárd külön akarat. Mégis, hogyan valósulhatna meg, hogy mindegyik érvényesüljön? Sehogyan. Bizonyos dolgok és legfőképp emberek felett nem kell és nem szabad kontrollt gyakorolnunk. Ráadásul így egy teher is lehull a vállunkról.
3# Vágy, hogy hibáztassunk valakit
Ha hibázunk, azt vállaljuk őszintén és egyenesen. Annak érdekében, hogy jobb színben tűnjünk fel, hajlamosak vagyunk másokat hibáztatni a saját ballépéseinkért. Teljes nonszensz.
Az életünkért, érzéseinkért, tetteinkért és azok következményeiért senki más, csakis mi tehetünk. Attól, hogy másra akarjuk hárítani az egészet, csak még nagyobb gátat szab boldogságunk és közénk.
4# Vágy a panaszkodásra
Panaszkodni olyan jó, igaz? Amikor valami bánt, azt azonnal ki akarjuk adni magunkból. Ha anélkül panaszkodunk, hogy tennénk bármit is a probléma megoldása érdekében, akkor haszontalan és energialehúzó tevékenységet folytatunk.
Ez az energiavesztés pedig képes még jobban megnehezíteni a helyzetet. Ha kiadtad magadból, engedd el teljesen és azonnal kezdj el a megoldáson munkálkodni.
5# A címkézés, mint szokás
Nemzetiség, vallás, szexuális identitás és még sorolhatnánk. Mindenkit, mindenhol címkézni akarunk. Az embernek hatalmas vágya, hogy tartozzon valahová, tehát megkeresi a különbözőségeket, címkét talál ki rájuk azok alapján választ.
Ez a címkézés azonban azt eredményezi, hogy az emberiség apró darabokra szabdalódik és nemhogy boldogságot és rendet okozna, boldogtalanságba torkollik.
Amikor elhagyjuk címkézési szokásunkat, rájövünk, hogy mind emberek vagyunk, ugyan nem egyformák, de mind ugyanarra vágyunk, hogy szeressenek.
Ha tetszett a cikk, kérlek, ne felejtsd el megosztani ismerőseiddel!