A Melaleuca alternifolia, közismert nevén teafa egy ausztráliában őshonos fafajta, amelynek leveleiből és ágaiból értékes, színtelen olajat nyernek ki. Az ausztrál őslakosok évszázadokon keresztül használták ezt a csodaszert különféle egészségügyi problémákra, köszönhetően antiszeptikus hatásának.
A következőkben ezek közül szeretnénk veletek néhányat megosztani, hogy ti is hasznát vehessétek a Föld eme csodálatos ajándékának.
1 – Fertőzések és sebek
Antibakteriális hatásának köszönhetően érdemes a kötésre tenni belőle, amely segít a bőrfelületnek gyorsabban gyógyulni.
2 – Ekcéma és pikkelysömör
Illóolajának gyulladáscsökkentő hatása van. Cseppents pár csepp teafaolajat és levendula olajat tiszta, hidegen sajtolt kókuszolajba és kezeld vele a sérült bőrfelületet.
3 – Pattanás
Keverj össze pár csepp teafaolajat 2 evőkanál mézzel és kezeld vele az érintett területet. Hagyd rajta hatni 10 percig, majd öblítsd le. Egy idő után látni fogod a hatását.
4 – Lábgombásodás ellen
Lábgomba és körömgomba ellen is kiváló. Körömgomba esetén közvetlen használd a körömre rendszeresen pár hónapon keresztül és látni fogod a változást. Ha kókuszolajjal kevered el, akkor használhatod a lábad bőrén is. Masszírozd be lefekvés előtt.
5 – Dezodor helyettesítő
Ha kókuszolajjal és szódabikarbónával kevered el, akkor dezodort is készíthetsz belőle. Semmilyen egyéb szer nem kell hozzá, teljesen természetes.
6 – Haj és fejbőr
Hajápolóként is használhatod. Egyszerűen add hozzá a samponodhoz és rendszeres használata után észre fogod venni, hogy a korpa és a hajhullás már csak a múlté.
7 – Fürdőszoba penész
Végül, de nem utolsósorban a fürdőszobában is hasznát veheted. Nagyon hatékony, ha baktériumokról és penészgombáról van szó. A teafaolajat egyszerűen keverd el vízben, spricceld a kérdéses területre és töröld át.
Fontos! Soha ne fogyassz belőle, mert belsőleg mérgező lehet. Eleinte óvatossággal kezeld, mert előfordulhat vele szemben allergiás reakció.
Ha tetszett a cikk, kérlek, ne felejtsd el megosztani ismerőseiddel!