Mindenki, aki már főzött életében húslevest, jól tudja, hogy a főzőlé tetején egy idő után nem túl esztétikus habréteg képződik és ezt a háziasszonyok rendre le is szokták kanalazni, pedig valójában nem kellene.
Ha követjük a helyes metódust, akkor a húst hideg vízben tesszük oda főni, lassú lángon, hogy a benne lévő fehérjék és ásványi anyagok szépen ki tudjanak oldódni a főzővízbe. Így lehet igazán jó húslevest készíteni.
Az a hab, amelyet a tetején szoktunk látni megjelenni főzés közben, éppen ezen fehérjék és ásványi anyagok miatt képződik. A séfek egyáltalán nem javasolják, hogy ezt a habréteget eltávolítsuk, hiszen tápértéke van és idővel úgyis le fog ülni a leves aljára.
Ha eleve forrásban lévő vízbe tennénk a húst, akkor a habzás nem jelenne meg, viszont ennek köszönhetően a levesünk sem lenne olyan tápanyag dús és ízletes, mint hideg víz esetén.
További tippek
A sózással nyugodtan várhatsz. Elég, ha csak akkor teszel sót a levesbe, ha a hús már megfőtt és belekerült néhány zöldség is.
Soha ne nagy lángon főzd a levesedet, mindig vedd a legalacsonyabb fokozatra, hogy minden tápanyag jól ki tudjon oldódni a főzőlébe.
Ha elkészült a levesed, hagyd még legalább 30 percet pihenni, hadd érjenek össze benne az ízek és csak ezután kezdd el a szűrést.
Ha egy vöröshagymát egészben, héjastól (a legkülső héjréteget eltávolítva, megmosva) beleteszel, sokkal szebb színe lesz a levesednek.
Ha tetszett a cikk, kérlek, ne felejtsd el megosztani ismerőseiddel!