Eddig abban a hitben voltunk, hogy az egyes emoji ikonokat a beszélgetéseink során a témának, érzéseknek, hangulatoknak megfelelően használtuk. Nos, kiderült, hogy eléggé nagyot tévedtünk.
Az emojik készítői egészen máshogyan értelmezték őket, nem úgy képzelték el az alkalmazásukat, ahogyan mai napig mi tesszük. A kérdés már csak az, hogyan lőhetett mellé nagyjából az egész világ ugyanúgy?
Lássuk, hogy melyik emoji mit jelent valójában!
A 32 fogas emoji
Ha te is azt hitted, hogy ez az arc a parázást, kellemetlenséget, félelmet, izgulást, ciki szituációkat hivatott kifejezni, akkor tévedsz. Ez a jel ugyanis egy nagyon boldog arcot ábrázol, így túláradó örömödben kellene használnod.
Az X szemű emoji
Ha úgy hiszed, hogy a teljes kimerültség, kiakadás, hullafáradtság szimbóluma ez az emoji, akkor szintén tévedsz. Ez a meglepődés jele.
A nyelvnyújtogatós emoji
Ezt szinte kivétel nélkül mindenki akkor használja, ha huncutkodik vagy megviccel valakit. A készítők azonban arra találták ki, hogy kifejezhessük vele, ha nagyon ízlik valami vagy ínycsiklandóank találjuk az adott dolgot.
A “meglepődő” emoji
Egyből ez ugrik be mindenkinek, ha ránéz, igaz? Egy tátott szájú arc, aki nagyon elcsodálkozik valamin. Nos, ez sem így van. Igazából ez az emoi úgy csücsörít, mint amikor mi tesszük a szánk elé az ujjunkat, jelezve, hogy ‘Psszt’.
A könnyező, szomorú emoji
Elég egyértelmű, gondoltuk eddig. Amikor annyira el vagyunk kenődve, vagy ki vagyunk borulva, hogy a könnyünk is kicsordul, vagy nagyon sajnálunk valamit, ezt küldjük. Pedig, ha hiszitek, ha nem, az egy izzadságcsepp, és az arc egy megkönnyebbültség érzést akar szimbolizálni. Amikor megúszol valamilyen nehéz, húzós helyzetet, vagy végre letudsz valamit, akkor kellene használni.
Ha tetszett a cikk, kérlek, ne felejtsd el megosztani ismerőseiddel!