Kezdőlap EGÉSZSÉG Ez történik a testeddel, ha sokáig nem fürdesz!

Ez történik a testeddel, ha sokáig nem fürdesz!

Hirdetés

Lehet, meglepően hangzik, de egy felmérés eredményei szerint vannak, akik nem zuhanyoznak vagy fürdenek minden este, mielőtt ágyba bújnának. Egyesek szerint ez elképzelhetetlen, míg mások egészségesnek tartják, ha egy-egy estét kihagyunk.

A fürdés egészséges módjáról több tanulmány is született az utóbbi időben, eszerint állítólag nem jó, ha mindennap tesszük.

A tudósok abban viszont eltérő véleménnyel vannak, hogy milyen gyakran kéne fürdenünk.

Hirdetés

Most azonban inkább a másik végletet nézzük meg, azaz mi történik, ha tartósan nem fürdünk, tegyük fel a kísérlet kedvéért, hogy hónapokig. Vajon milyen egészségügyi következményei lesznek a tisztálkodás elhagyásának?

A bőrgyógyászok szerint azért nem egészséges antibakteriális hatású tisztálkodó szereket használni, mert a már eleve tiszta bőrön is baktériumok találhatók. A túlzott tisztálkodás pedig pont a hasznos baktériumokat öli meg, amelyek részei a bőr természetes védőköpenyének.

Ha abbahagyjuk a kézmosást

Életünk során nap mint nap káros baktériumokkal találkozunk, úgy mint a tömegközlekedési eszközökön, oviban, iskolában, munkahelyen, nyilvános vécében stb… Ezeken a helyeken mind baktériumokat szedünk össze, ezért fontos a kézmosás.

Ha nem mossuk meg a kezünket, akkor a kezünkön tenyésző baktériumok károkat okozhatnak. Ha például az arcunkhoz, ajkainkhoz, vagy akár a gyerekünkhöz érünk, rögtön tovább is adjuk. Ha pedig lenyeljük, mert mondjuk megnyaltuk az ujjunkat a boltban a zacskó szétválasztása során, akkor még hasmenés és hányás is lehet a dologból. Ha koszos kézzel töröljük meg az orrunkat még influenzásak is lehetünk.

Ha pár hónapig nem fürdünk

Ebben az esetben a bacilusok a porral, kosszal és a saját bőrünk által termelt olajokkal meg az izzadsággal összekeveredve páncélt alkotnak a bőrünkön. Mindenhol egy vastag, barna plakk képződik és köztudottan büdösek leszünk. – írja a Attn.

Az emberi izzadság alapból nem lenne szagos, azonban a baktériumok megeszik a fehérjéket és a verejtékben lévő zsírsavakat. Ez pedig rossz szagú vegyületek kialakulásához vezet.

Ha túl sokat fürdünk, az sem jó



Nézzük meg az ellenkező végletet is, miszerint ha minden nap többször fürdünk. Ez nem szupertisztaságot eredményez, hanem a sok kemikália a bőr egyensúlyát felborítja, mert lemossa az olajokat. Az így keletkező réseken pedig a baktériumok könnyen be tudnak jutni a bőrbe.

Milyen gyakran érdemes fürödni a szakemberek szerint?

Erre a véleményük a következő: az intim területeket mindennap mossuk egyszer.

Ha viszont nem sportolunk rendszeresen vagy nem dolgozunk koszos helyen, elég hetente háromszor tisztálkodni egy egész testen.

Hirdetés

Kövess minket a Google Hírek-ben is!