Kezdőlap EGÉSZSÉG ILYEN MÉG NEM VOLT!!! Itt a nagy táplálkozási órarend!

ILYEN MÉG NEM VOLT!!! Itt a nagy táplálkozási órarend!

Hirdetés

Az egészségtudatos emberek étkezéskor azt szokták alapvetően figyelembe venni, hogy melyik étel az, amelyik magas tápanyagtartalommal rendelkezik és melyik az, amelyik csak a zsírpárnákat növeli rajtunk. 

Nem szabad azonban arról sem megfeledkeznünk, hogy mikor fogyasztjuk el azt az egészséges ételt a nap folyamán, mert bizonyított tény, hogy az étkezés időpontja is nagy befolyást gyakorol a szervezet megfelelő működésére.

Hirdetés

Lássuk, hogyan kellene ennek kinéznie a gyakorlatban. Mikor mit érdemes fogyasztani?

7:00 – Víz

Lehet, hogy első dolgod ébredés után egy csésze kávét felhörpinteni, hogy ki bírd nyitni rendesen a szemedet, de amire a legjobban szükséged van ilyenkor, az a víz. Arról nem is beszélve, hogy a kávé éppen vizet von el a szervezetből. Az agynak és az emésztőrendszernek is vízre van szüksége ébredés után.

 8:00 – Zabkása / tojás pirítóssal

Az ilyenkor elfogyasztott szénhidrát hatékonyan képes hasznosulni és nem kerül raktárba. Emellett fehérje bevitelről is gondoskodni kell. Egy zabkása vagy egy tojás pirítóssal mindkét tápanyagot biztosítja egy megfelelő napkezdéshez.

9:00 – Kávé

Mielőtt ténylegesen leülnél vagy beállnál dolgozni, készíts magadnak egy csésze kávét. Ilyenkor valóban elkélhet egy kis stimuláció a magasabb koncentráció érdekében. A gyomrod már nem üres, szóval nem is ingerli a nyálkahártyát.

12:00-13:00 Hal/hús és saláta

A fehérje minden főétkezés része kell, hogy legyen. Ennek emésztése több energiát kíván a szervezettől, ugyanakkor elengedhetetlen a szerkezeti felépítéshez, immunműködéshez, transzport folyamatokhoz, stb. A tengeri halak a fehérje mellett magas omega-3 zsírsavtartalommal rendelkeznek, ami javítja az agyműködést és csökkenti a gyulladásos folyamatokat.

A mellé fogyasztott saláta rost -, vitamin-, ásványi anyag és növényi hatóanyag tartalmával járul hozzá az egészség fenntartásához és az anyagcsere serkentéséhez.

14:00-15:00 – Áfonya és banán

Egy maréknyi áfonya vagy egyéb bogyós gyümölcs nagyszerű nass opció, amely magas C-vitamin és antioxidáns tartalommal rendelkezik. Ha egy kis extra energiára vágynál ilyenkor, ne kávéval stimuláld magad, hanem egyél meg egy banánt.

17:00 – Gyömbéres cékla smoothie

A munkanap végén egy edzés után nincs is jobb, mint egy pohár frissítő smoothie, ami egészséges összetevőket tartalmaz. A magas cukortartalmú fehérjeporos shake helyett, amel csak inzulin kiugrást eredményez, fogyassz céklás smoothie-t. A gyömbér segít csökkenteni az éhséget.

18:00 – Sör

Ha megengedsz magadnak egy kis bűnözést, akkor egy pohár sört (de nem többet) ilyenkor a legjobb elfogyasztani.

19:00 – Spárga

Ha a vacsora előtt bekapnál 1-2 falatot, akkor válaszd a spárgát, amely magas E-vitamin tartalommal rendelkezik, fokozza a nemi hormonok termelődését és jó forrása a folsavnak is.

20:00-21:00 – Pulyka és zöldségek

Alacsony zsírtartalommal, viszont magas fehérjetartalommal rendelkezik. Vacsorára az egyik legjobb választás némi párolt zöldséggel. A vércukrot nem emeli és súlygyarapodást sem vált ki.

22:00 – Bor

Természetesen nem kötelező, de vacsora után egy pohárka vörösbor segíthet könnyebben elszenderedni, ennél többet azonban nem javasolt elfogyasztani.

tudasfaja.com

Hirdetés

Kövess minket a Google Hírek-ben is!