Amióta a világ, világ, az embereket foglalkoztatja az a kérdés, hogy mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás. Számos elmélet született a témával kapcsolatosan, azonban egyértelműen egyik sem tudta kimondani az igazságot.
Vannak, akik a tyúk mellett, mások pedig a tojás mellett teszik le voksukat, de a téma általában végeláthatatlan vitába torkollik. Dave Consiglio professzor a témával kapcsolatosan ezt írja elmélkedésében:
– Nincs olyan, hogy tyúk, és nincs olyan, hogy tojás. A tyúk, mint olyan, folyamatos változásban van, ahogyan a tojás is. Egyik sem állandó és változatlan – állította a professzor.
Az elmélet folytatásából azt is megtudhatjuk, hogy sokmillió évvel ezelőtt volt egy csirkeszerű dinoszaurusz, akinek a száranya végén karmai voltak, és a óriási fogak díszítették a száját. Idővel eltűntek a fogai és karmai, és megtanult repülni, majd később elveszítette ezt a képességét.
Viszont ez az állat nem volt nevezhető csirkének, sőt, azóta sem az, mert amit a tyúkudvarban látunk, az egy változóban levő állat, ami afelé tart, ami majd lesz egyszer.
Consiglio szerint nem volt olyan, hogy első tojás, de olyan sem, hogy első tyúk.
Ha ki is neveznénk valamelyiket elsőnek, akkor sem tudnánk pontosan megállapítani, mivel egyiknél sem tudjunk pontosan meghatározni, hogy milyen egyedi tulajdonságokkal kell rendelkezzen.
Sem a tyúkot, sem a tojást nem lehet első helyre tenni, a professzor szerint mindkettő a valamiből, valamerre tartó fejlődés folyamata.
A világ élőlényei egy evolúciós folyamat végeláthatatlan útját járják.Változóban lévő élőlények raktak és raknak változóban lévő tojásokat. Egyik sem lehetett előbb.