A legtöbb háztartásban megtalálható a szódabikarbóna, viszont nagyon kevesen aknázzák ki azokat a jótékony hatásait, amit magában hordoz. Az a nagyszerű a szódabikarbónában, hogy rengeteg módon felhasználható.
A szódabikarbóna előnyei
Gyógyászati célra először 1924-ban használták, amikor megfázás és influenza megelőzésére és kezelésére alkalmazták. Azt találták, hogy azok esetében, akik szódabikarbónás vizet isznak, kisebb valószínűséggel alakul ki a betegség, ugyanakkor azoknál, akiknél már kialakult, hamarabb múlnak el a tünetek.
Savlekötőként is alkalmazták és alkalmazzák ma is, hiszen semlegesíti a gyomorsavat.
A szódabikarbóna egy kicsit lúgosabb, mint az emberi vér. Segít a sejteket oxigenizálni, miközben emeli a pH-t ha az túl alacsony lenne. Ez azt jelenti, hogy az olyan betegségek, amelyek a savasodás következtében alakulnak ki, mint a rák is, megelőzhetőek a szódabikarbóna fogyasztásával.
Szódabikarbóna + Himalája só
A szódabikarbóna sokkal hatékonyabb, ha egy másik összetevővel, a Himalája sóval keverjük. Talán hallottál már róla, hogy ez a só 84 különféle ásványi anyagot és elektrolitot tartalmaz, ami az egész szervezet számára nagyon jótékony hatású. A rózsaszín Himalája só is hozzájárulhat a szervezet pH-szintjének egyensúlyba hozásához.
A Himalájai só antibakteriális, gyulladáscsökkentő, kiküszöböli a kórokozókat és a pollent a levegőben, és csökkenti az immunrendszer túlérzékenységét.
A só napi alkalmazása serkenti az emésztőrendszert, egyensúlyozza a gyomorsav termelést, elősegíti az emésztőfolyadékok termelését a májban és a hasnyálmirigyben, szabályozza az anyagcserét és összehangolja a sav-bázis egyensúlyt.
Szódabikarbóna + Himalájai só receptje
Hozzávalók:
- 1/2 teáskanál szódabikarbóna
- 1/2 teáskanál Himalája só
- 1/2 pohár vizet
Elkészítés:
Keverd össze jó alaposan a hozzávalókat.
Figyelem:
Ez az oldat lúgos hatású, ezért túlzott fogyasztása csökkentheti a gyomorban történő folyamatok hatékonyságát. Fontos a mértékletesség.