Kezdőlap KIKAPCSOLÓDÁS 8 hamis kép az internetről, amikről mindenki azt hitte, hogy igazi

8 hamis kép az internetről, amikről mindenki azt hitte, hogy igazi

Hirdetés

Az internetfelhasználók napi szinten több millió képet töltenek fel a világhálóra. Bizonyos képek futótűzként terjednek a közösségi oldalakon, amiről nagyon sokan azt hiszik, hogy igazi, pedig nem. Mivel a legtöbb ember nem jár utána, hogy megtudja a kép valódi vagy hamis, ezért nyugodt szívvel osztja meg saját oldalán, abban a hiszemben, hogy az valóban eredeti. Mai cikkünk azzal a céllal jött létre, hogy az internet legnépszerűbb képeit górcső alá vegyük és elmondjuk, hogy azok miért nem valódiak.

Esőerdő változás 10 év alatt.

Hirdetés

A 10 éves kihívás játékból lehet ismerős mindenkinek ez a kép. Redditen is fent van és azt az információt tüntették fel mellette, hogy a Földünk évente 119 000 – 150 000 négyzetkilométernyi erdőt veszít el. A kép önmagában valódi a WWF nevű alapítvány vízjelzése miatt, ami az egyik legnagyobb természetvédelmi szervezet a világon. Viszont a fotó eredetileg nem azt mutatja meg, hogy mennyit változott a terület 10 év alatt, hanem hogy az eltávolított esőerdő helyén pálmafákat ültetnek.


A rizsfőző srác.


Első ránézésre tényleg olyan, mintha a fotós elkapta volna a rizsfőzés legjobb pillanatát, viszont ez a kép nem valódi, ugyanis a rizses edény és maga a rizs is egy olyan szobor, amit Tokióban igazából bárki megvásárolhat.

A vízben lévő sportolók.

Ez is csak egy szerkesztett kép. Igaz a ház valóban létezik, ugyanis egy Marijampolé nevű litván településen megtalálható. A fotót Ray Bartkus utcai művész készítette, aki nemes egyszerűséggel csak megtükrözte a házat, hogy a rajta lévő alakok a vízen legyenek. Nagyon ügyes és sok embert megtévesztett, viszont a kép valójában így néz ki:


Új év Párizsban

Ez a fotó sem valódi, amire több bizonyíték is van. Először is, Szilveszter estéjén a tűzijátékokat az Eiffel-toronyból indítják. Másodszor a képen lévő összes tűzijáték ugyanolyan távolságra van a fényképezőgéptől, amit egyébként képtelenség kivitelezni. Valamint a párizsi lakosok is azt állítják, hogy ez a kép hamis és ki más tudhatná jobban, ha nem ők?! Íme egy kép, ami július 14-én készült Párizsban.

Egy tipikus nap Oroszországban

Ez a fotó Csehország egyik városában készült és most mindenki meg fog lepődni, ugyanis ez a fotó teljesen igazi, kivéve a medve, mert az valójában egy jelmezbe bújt Greenpeace aktivista. A képet a „Save the Arctic” (Mentsük meg az Északi-sarkot) nevű kampányukhoz készítették, mert fel akarták hívni az emberek figyelmét a sarkvidéki problémákra.

Egy kacsa, aki egy kölyökkutyát tart melegen a szárnyaival.

Az utóbbi időben nagy népszerűségnek örvendett ez a kép, ám sajnos nem igazi. Még 2017-ben kerültek fel egy kínai weboldalra, ami mellé azt a szöveget írták, hogy egy didergő kiskutya ült az út szélén, majd egy kacsa ment el mellette, akihez a kölyök odafutott. A kacsa fogta magát és a szárnyaival betakarta. A weboldal, amúgy nem tiltja a saját tartalom közzétételét, ami azt jelenti, hogy bármilyen képet feltehetnek rá. Ebből kifolyólag nincs rá mód, hogy kiderüljön az valódi vagy hamis.

A teknősfejű hegy

2019 januárjában az Amazing Nature nevű Facebook oldal, közzétett egy fotót, ami egy teknősre emlékeztető hegyet ábrázol. Rengeteg komment érkezett alá, majd kiderült, hogy nem valódi fotóról beszélnek, ugyanis több kép összeszerkesztéséből készült. Ebből kettőt most elhoztunk nektek:

Megalodon fog egy bálna csigolyájában

Igazság szerint ez a kép is nagy népszerűségnek örvendett a neten, de sajnos nem igazi. Mind a fogat, mind a csigolyát két külön helyen és időben készítették, viszont egy tehetséges szobrász összerakta őket. „Ha ez a mű valódi lenne, akkor több millió dollárt érne és egy régészeti múzeumban lenne.” – mondta a szobrász.

Te mit gondolsz?

Hirdetés

Kövess minket a Google Hírek-ben is!