Ha elővigyázatosak vagyunk, ha nem, gyakorlatilag nem telhet el nyár anélkül, hogy legalább egyszer meg ne csípjen minket egy szúnyog. Azt persze érzed, hogy viszket, de azt is tudod, hogy miért?
Amikor egy szúnyog megcsíp, közben vért szív ki a hajszálereinkből és egy időben nyálat fecskendez be. A nyál egy véralvadásgátló vegyületet és idegen fehérjéket tartalmaz. Ezek az idegen fehérjék aktiválják az immunrendszert, hisztamin szabadul fel, amely odavonzza a fehérvérsejteket az érintett területre.
A szervezetünk védekezésének részeként termelt hisztamin az, amely a viszketést, a duzzanatot és a gyulladást okozza.
Habár némi kísérletezést igényel, hogy rájöjj, mi működik nálad a legjobban, szúnyogcsípés enyhítésére a következők közül válogathatsz.
1# Tisztítsd meg a területet tiszta alkohollal
Fogj egy vattapamacsot, mártsd az alkoholba és töröld át az érintett területet. Az alkohol tisztít, hűsít, szárít és enyhíti a viszketést.
2# Használj mézet
Fertőtlenítő és antibakteriális hatása van, amellyel támogatja a sebgyógyulást. Csökkenti a gyulladást és megelőzi a felülfertőzést. Szabadtéren ne használd, mert odavonzza a szúnyogokat és egyéb rovarokat.
3# Zabkása pakolás
Készíts kevés vízzel kis mennyiségű zabkását, majd kend be vele az érintett területet. Ez segít megnyugtatni a csípés helyét. 15 perc után mosd le.
4# Hideg teafilter
A zöld és a fekete tea a legjobb erre a célra. Ha elhasználtad teakészítésre a filtert, akkor ne dobd ki egyből a szemetesbe, hanem tedd be a hűtőbe, hogy lehűljön. Ezután tedd rá az érintett területre. Nyugtatja a bőrt, lohasztja a duzzanatot.
5# Bazsalikomos dörzsölés
Használhatsz bazsalikom olajat és bazsalikom főzetet is. A főzethez forralj fel 2 csésze vizet 15 gramm szárított bazsalikommal. Hagyd kihűlni, majd márts bele egy vattát és helyezd az érintett bőrfelületre.
6# Aloe vera
Az aloe vera gélnek gyulladáscsökkentő, sebgyógyító és nyugtató hatása van. Ha van otthon aloe vera növényed, akkor a gélt egyből fel is kenheted.
7# Reszelt fokhagyma
A fokhagymának sebgyógyító és mikroba ellenes hatása van, azonban magában nem szabad közvetlen felvinni a bőrre. Keverd el kókuszolajban vagy olívaolajban és így dörzsöld be vele a bőröd.
Ha tetszett a cikk, kérlek, ne felejtsd el megosztani ismerőseiddel!