Az első benyomás sorsdöntő lehet! Ha valakiről egy negatív képünk alakul ki elsőre, utána nagyon nehezen változik meg a véleményünk. Legyünk figyelmesek, ha valakivel találkozunk, hogy hogyan viselkedünk. Ne rontsuk el az első benyomást!
Ezeket a dolgokat jobb ha mellőzzük az első találkozáson!
1.Gyenge kézfogás
Kézfogáskor mindig legyünk határozottak, soha nem fogjunk kezet túl gyengén, de az erős szorítást is mellőzzük. Felmérések alapján arra a következtetésre jutottak a kutatók, hogy akinek gyenge a kézfogása, az félénk, visszahúzódó, határozatlan, bizonytalan.
2.Helytelen kéztartás
Ne tegyük soha zsebre a kezünk, mert úgy tűnhet, mintha rejtegetnénk valamit. Az asztalnál, ha az abroszra tesszük a kezünk, akkor ne fordítsuk tenyérrel lefele, és ne tartsuk úgy sokáig, mert olyan, mintha az abroszt ellenőrizgetnénk.
3.Rágózás
Ha először találkozunk valakivel, és az illető igen erőteljese rágózik, sőt, még buborékot is fúj, arról nem fog valami jó véleményünk kialakulni róla. A rágózás egy állásinterjún is nagyon rossz ötlet lehet.
4.Szemkontaktus
A szemkontaktus alapján nagyon sok minden eldőlhet az első benyomáskor. Azok az emberek, akik nyugodtan a szemedbe néznek beszélgetéskor, nyílt, egyenes, őszinte, és határozott személyek. Akik viszont kerülik a szemkontaktust, azok zavartak, befele fordulóak, rejtegetnek valamit.
5.Hajbabrálás
Aki a hajával játszik beszélgetés közben, azt jelenti, hogy vagy zavarban van, vagy flörtölni akar, vagy feszült, vagy valami nagyon fontos dolgot akar közölni.
6.Kellemetlen témák
Vannak olyan témák, melyekről jobb ha nem kezdeményezünk beszélgetést, hiszen inkább magánügynek tekinthetőek. Ilyen pl. a fizetés, munkahely, rossz főnök, politikai, vallási nézetek, hit, gyereknevelés stb.
7.Személyes tér
Hagyjuk 1-3 méter távolságot köztünk, és egy idegen személy között az első találkozáskor. Soha ne másszunk be senkinek az aurájába, mert nagyon zavaró lehet, és tolakodóvá válhatunk.