Kezdőlap EZOTÉRIA 6 pszichológiai trükk, ami hasznodra válhat a mindennapokban

6 pszichológiai trükk, ami hasznodra válhat a mindennapokban

Hirdetés

A pszichológia sok módszert ismer arra, hogyan derítse fel az emberek tudatalatti cselekedeteinek forrását. Habár egyesek olyanok, mint egy bűvész trükk, igazából csak a leképződései a szociális és tanult viselkedési formáinknak, amelyek mindenkinél azonosak.

Elsajátítani őket nem telik sok időbe és kétség nem fér hozzá, hogy segítségedre lesznek abban, hogyan kezeld a környezetedben előforduló komplex élethelyzeteket.

Hirdetés

1# Ásítás

Ha olyan helyzetbe kerülsz, amelyben úgy érzed, hogy valaki figyel téged, de nem tudod biztosra venni, akkor tettesd, hogy ásítasz. Bárki, aki téged néz, önkéntelenül is utánozni fog. Sőt, az is teljesen normális, ha a szöveg olvasása közben most is ásítasz egyet. Az ásítás utánzása az ember szociális érzékenységét bizonyítja és az emberek legnagyobb részére jellemző, hogy utánozza ásító társait.

2# Hazugság detektor

Ha úgy érzed, hogy valaki hazudik neked, akkor egyszerűen nézz mélyen a szemébe, anélkül, hogy bármit is mondanál. A csend olyan kellemetlenné válik számára, hogy próbálja majd betölteni azáltal, hogy beszél. Amíg beszél, tartsd a szemkontaktust. A másik azt fogja hinni, hogy tudod az igazságot és végül ki is fogja bökni azt.

Egy másik fontos jelzője annak, ha valaki hazudik, hogy kitágul a pupillája. Ez egy teljesen normális élettani folyamat eredménye, amely stressz közben jelentkezik.

3# Evés az idegek megnyugtatására

Minden egyes embernek megvannak a stressz során bevett önmegnyugtató szokásai. Van, aki a kezét tördeli, van, aki a körmét rágja vagy rázza a lábát, stb. Nagyon ritka, ha valaki stressz közben eszik. Az ember idegrendszere úgy alakult ki, hogy stressz jelentkezésekor képes legyen menekülni, tehát csökken az éhség. Ezzel ellentétesen, ha nyugodtak vagyunk, csak akkor vagyunk képesek megéhezni.

Ha ideges vagy, akkor ennek ismeretében kezdj el rágni egy rágót vagy egy darab kekszet, ezzel befolyásolhatod az élettani folyamatokat és a vészreakcióról átkapcsolhatsz nyugodt “evés állapotba”.

4# Ismerd fel azt, aki szeret téged

Ha egy csapat emberrel együtt vagyunk, akkor gyakran tükrözzük azoknak a személyeknek a megnyilvánulásait, akikből rokonszenvet akarunk kiváltani. Amikor például valami humorosat akarunk mondani vagy tenni, szeretnénk, hogy az, akit kedvelünk vagy titokban szeretünk, elismerjen minket. Ez azt jelenti, hogy egy viccet mesélő gyakran vet pillantást arra, akitől az elismerést várja.

Ha azt gyanítod, hogy valaki kedvel téged, akkor légy figyelmes a jelekre. Ha szerepel, hányszor tekint rád, fürkészve a reakciódat.

5# Légy magabiztos beszélgetőtárs

Amikor felfeded egy ötletedet vagy éppen önmagadat egy olyan ember előtt, akit nem ismersz, gyakran érzed magad feszengve, hiszen nem tudod, hogy hogyan fog reagálni és azt sem, hogy a reakciói pontosan pozitívak vagy negatívak az ő személyisége szerint.

Ahhoz, hogy ezt a helyzetet elkerüld, egyszerűen képzeld el, hogy már régóta ismeritek egymást. Ez segít, hogy a köztetek lévő “távolságot” lecsökkentsd, és ne tarts többé tőle. Mindez pedig magabiztosságot fog sugározni a részedről, ami például egy interjú során is nagyon jól jön.

6# Döntőbíró effektus

Ha észreveszed, hogy két ember veszekedik, vagy fizikailag harcol, a legjobb dolog, amit tehetsz, hogy megállítod őket azáltal, hogy kettőjük közé állsz. Már maga a fizikai jelenléted is egyfajta kizökkentő, nyugtató hatást fog jelenteni mindkét fél számára. Csak arra figyelj, hogy a saját testi épségedet soha ne veszélyeztesd ilyen helyzetben.

Ha tetszett a cikk, kérlek, ne felejtsd el megosztani ismerőseiddel!

tudasfaja.com

Hirdetés

Kövess minket a Google Hírek-ben is!