Léteznek olyan gyakori felfogások, hiedelmek, amelyek jelentősen befolyásolják a közgondolkodást, csapdába ejtve az emberek viselkedését, problémamegoldó képességét. Lássuk, most 6 ilyen téves elméletet.
1.Minden fekete, vagy fehér
Nem jó úgy látni a világot, hogy valami vagy rossz, vagy jó. Nincs ilyen, mert minden helyzet valahol előnyös, de valahol hátrányos is. A legtöbb diák, aki megbukik egy tárgyból, nem magát hibáztatja, hanem a tanárt, aki elkövette ellene a “bűnt”. Pedig lehet, hogy a tanár csak a dolgát tette, és a diák pedig nem a dolgát tette, azaz nem tanult eléggé.
2. Ha valakinek az emberségét a szakmája alapján ítéled meg
Az utcaseprő sokszor becsületesebb, mint egy gyárigazgató, vagy netán egy parlamenti képviselő. Nem szabad elhamarkodottan ítélni, az embereket próbáld meg- és kiismerni, majd azután alakítsd ki a saját véleményedet.
3. Ha nem bízol eléggé magadban
Ha mindig arra vársz, hogy a külső események befolyásolják az életed, akkor sok pozitívumra nem számíthatsz. Próbálj meg mindent a te irányításod alá vonni, és törekedj arra, hogy szabad maradj.
4. Ha azt gondolod, hogy jó emberismerő vagy
Sosem szabad elbíznod magad, mert az életben vannak kiszámíthatatlan pillanatok, és találkozhatsz olyan emberrel, aki nagyon át tud verni. Ezért érdemes mindig kissé kételkednek abban, amit látsz, tapasztalsz. Ilyenkor hagyatkozz az ösztöneidre.
5. A fölösleges fogyasztás
Ha elsétálsz egy kirakat előtt, ahová ki van írva, hogy 80 százalékos árkedvezmény van érvényben a táskákra, akkor az agyadat máris “megfogták”, és arra kényszerítenek, hogy vásárolj, ha szükséged van egy új táskára, ha nincs. Fejleszd az önuralmadat.
6. Ha azt gondolod, hogy senki nem ért meg
Ez sem igaz, csak az agyadban lévő tévhitek egyike. Keresd meg azt az embert, akivel őszintén tudsz beszélni az érzéseidről. Hagyatkozz az intuíciódra, amely megmondja, hogy kiben bízhatsz.