Negatív életeseményeink és az azok keltette érzelmeink nem csak a lelkünket gyengítik meg, hanem a testünket is. Ezek a belső gondok hamarosan külső tünetekként is megmutatkoznak, jelezve felénk, hogy érdemes jobban odafigyelnünk magunkra. Ne csak a külső tüneteket kezeljük, de a probléma kiváltó okát is szüntessük meg. Csakis ezáltal érhető el a teljes gyógyulás.
Lássuk, melyek azok a testrészek, ahol a negatív érzelmek hajlamosabbak felgyülemleni.
1# Szemöldök
Bár magunkat nem látjuk kívülről, hacsak nem egy tükör előtt állunk, viszont arcunknak ez a része a legkifejezőbben jelzi, ha valami aggaszt minket. Önkéntelenül is képesek vagyunk összeráncolni és tudomást sem veszünk róla. Ha a tükörbe tekintve azt vesszük észre, hogy a homlokunkon vízszintes vagy függőleges irányban mélyebb barázdák jelennek meg, akkor ezen enyhíthetünk. Elsősorban úgy, hogy az adott lelki problémát kiváltó okot higgadtan és azonnal kezeljük, ugyanakkor fizikai gyakorlatokat is alkalmazunk, ami nyugtató hatással is bír. Először lélegezzünk párszor mélyet, majd emeljük fel és eresszük le lassan a szemöldökünket. Ezután lélegezzünk egy mélyet és zárjuk be szorosan a szemünket. Ahogy kinyitjuk, fújjuk ki a levegőt. Ezt naponta többször is érdemes megismételni.
2# Állkapocs
Ha azt tapasztaljuk, hogy a szánk körül az arcizmaink görcsösen merevek, illetve fájdalmat érzünk az állkapcsunkban vagy az arccsontunkban, az az elfojtott negatív érzelmek, mint a harag, a düh és a nagyfokú stressz okai lehetnek. Nagyon fontos, hogy felszínre engedjük ezeket a problémákat és igyekezzünk megbeszélni és letisztázni azzal, akit érint a dolog. Ezután mindjárt megkönnyebbülhetünk lelkileg és fizikailag is.
3# Nyak
A nyakat érintő fájdalom, görcsök, merevség okai között szerepelhet egy szorító helyzet, egy közeli határidő vagy a túlhajszolt életmód. Lehetséges, hogy nagyon rá vagy feszülve egy problémára, de akár mereven és szinte mozdulatlanul bámulhatod a monitort vagy a telefonod képernyőjét egy nagyon előnytelen pozícióban. Próbálj meg ellazulni és hagyni magadnak egy kis időt a pihenésre, ugyanis a túlzott megerőltetés nemhogy segít, de még hátráltat is a dolgok elvégzésében. Próbáld meg időnként megmozgatni a nyakadat, egyik válladról a másikra hajtani, majd lassú nyakkörzést végezni. Ez átmozgatja a csigolyákat és serkenti némileg a vérkeringést is.
4# Váll
A trapézizom vagy más néven csuklyásizom fontos feladatot lát el, ugyanis a koponyával is összeköttetésben áll, emellett emeli és forgatja a lapockákat. Nem véletlen az a kifejezés, hogy ‘nagy teher van a vállán’. Egy komoly lelki teher az életed bármely területén, egy közelgő vizsga vagy egy nagy nyomás a munkahelyedről mind okozhatja ennek a területnek a fájdalmát. Ilyenkor ez az izom is merevvé, görcsössé válik. Fontos a lelki okok feloldása mellett fizikai gyakorlatokkal is enyhíteni a fájdalmon. Fontos, hogy ha egy adott pozícióban vagy sokáig, akkor állj fel, mozgasd át magad. Körözz a válladdal, majd emeld fel a karodat a füled mellé, fog meg a könyöködet és próbáld a tenyereddel megérinteni a hátadat.
5# Csípő
A csípőízület már egy jóval nagyobb terhelésnek van kitéve fizikailag is, mint a fentebb említett testtájak. Ennek a résznek a fájdalmát elsősorban a szorongás és a depresszió okozza. A lelki oldás mellett rendkívül fontos, hogy az egész testünket igyekezzünk átnyújtani, ellazítani. Érdemes jógagyakorlatokat végezni, amely bármely életkorban jótékony hatású és a test mellett a szellemet is képes felfrissíteni, megnyugtatni. A testgyakorlatok minden esetben támogatják az agyi tevékenységeket is.