Hirdetés
A por, bár sokszor igen láthatatlan az egész házunkat behálózza. Éppen ezért időnként, legalább 2-3 havonta érdemes egy mindent megmozgató hatalmas takarítást végezni. Portalanítsunk, de okosan. Nem árt tudni, hogy a portörlésnek is van egy tudománya, és, ha nem jól csináljuk többet árthatunk vele.
Ha nem törlünk megfelelően port, akkor a végén az egész visszaszáll a bútorokra, belopja magát a kárpitokba. Ilyenkor azt hisszük, hogy megvolt a nagytakarítás, minden tiszta, és közben mégsem. Nézzünk 5 szabályt, melyeket érdemes betartani,
Hirdetés
Tisztítsuk ki a porszívót
- ha a porszívó szűrőrendszerét időnként nem tisztítjuk ki, akkor csökken a kapacitása. Sőt, egy idő után az is előfordulhat, hogy nem szívja, hanem kifele fújja a port. Itt akár a bacilusok, poratkák is megtelepedhetnek, így ezeket a porszívó használatakor visszajuttathatjuk a szőnyegbe. Tisztítsuk ki a tartályt, és a szűrőt is alaposan.
Szórjuk meg a szőnyeget egy kevés ecetes vizes oldattal porszívózás előtt
- ettől a szőnyeg sokkal tisztább és higiénikusabb lesz, sőt a port is sokkal könnyebben el tudjuk távolítani.
Mikrószálas portörlő
- ez sokkal jobban törli a port, és magában tartja, így mozgatásakor nem jut vissza ugyanarra a felületre a porréteg. Után egyszerűen rázzuk ki, és így tiszta lesz az egész lakás.
Párásítsuk a levegőt
- ha párás a szoba levegője, sokkal hatékonyabban meg tudunk szabadulni a portól. Mielőtt nekifognánk porszívózni, vagy port törölni, néhány percig használjunk egy gőzölő gépet, párásítsunk. Utána szellőztessünk alaposan, és a függönyöket is rázzuk ki.
Ahol lehet, nedves mikrószálas törlőt használjunk
- vannak bútorok, melyeket nem ajánlatos nedvesen törölni, de számos tárgynál megengedett a nedvesítés. A nedves ruha 200-szor hatékonyabban szíva magába a port.
Szerző: tudasfaja.com
Hirdetés