Az életkor előrehaladtával szervezetünk változik, ez pedig külső, és belső átalakulást von maga után. Ha felborul a hormonműködésünk, akkor drasztikusabb változások is bekövetkezhetnek szervezetünkben, melyeket érdemes minél hamarabb orvosolni.
1.Álmatlanság: a progeszteronszint felborulása
A progeszteron a yin, az ösztrogén pedig a yang. A progeszteron lelassítja a mentális aktivitást, az ösztrogén pedig felgyorsítja. Ha a két hormon termelődése között egyensúlyhiány van, akkor alvásproblémák léphetnek fel.
2. Depresszió: ösztrogén problémák
Az ösztrogén elősegíti az endorfin, és a szerotonin termelődését, támogatja az agy működését. Ha az ösztrogénszint túl alacsony szorongás, depresszió alakulhat ki.
3.Libidószint csökken: alacsony tesztoszteron
Az alacsony tesztoszteronszint ingerlékenységhez vezet, és szorosan kapcsolatban áll a stresszhormonok szintjének növekedésével. Ilyenkor feszültség, dühkitörés, harag, ingerlékenység, és libidócsökkenés alakulhat ki.
4. Depresszió: hipotireózis
A hipotireózis azt jelenti, hogy a pajzsmirigy nem termel elegendő hormont. Szorongás, ingerlékenység, depresszió, elhízás alakulhat ki.
5. Hízás: kortizonszint
A stresszhormonok, vagyis a kortizon túl magas termelődése befolyással lehet a túlsúlyra. Látszólag indokolatlan hízás lehet az eredménye.
Néhány tipp a hormonháztartás kiegyensúlyozására!
1.Fogyasszunk a szénhidrátok helyett egészséges zsírsavakban gazdag élelmiszereket. Ezáltal megszabadulhatunk a gyulladásoktól, és a hormonszintet is szabályozhatjuk.
2.Minél több zöld leveles zöldséget fogyasszunk. A petrezselyem például csökkenti a gyulladást, és erősíti az immunrendszert.
3.A meditálás, az akkupunktúra, vagy az aktív sport kiegyensúlyozza a szervezetet, és a hormonháztartást.
4.Az esszenciális olajok, mint pl. a kókuszolaj, vagy a shea vaj nagyon jó hatással vannak a hormonrendszerre.
5. A táplálékkiegészítők segítenek abban, hogy megfelelően működjön a hormonrendszerünk, és az egész szervezetünk. Ismerkedjünk meg közelebbről a vitaminok, és a gyógynövények hatásaival. Kérjük szakember tanácsát.
6. Aludjunk legalább 7-8 órát, különben nem lesz kiegyensúlyozott a hormonrendszerünk soha.