Az emberiség egyik legnagyobb rejtélye az, hogy hogyan keletkeznek az álmaink, de az is már évszázadok óta rejtély, hogy van-e ezeknek az éjszakai képeknek különösebb jelentőségük.
Mindannyian kíváncsiak vagyunk arra, hogy hogyan születnek, és mit jelentenek álmaink. Minden éjszaka álmodunk, csak felébredve nem mindig emlékszünk arra, hogy mit is álmodtunk.
Sokszor előfordul, hogy jó, vagy rossz álmaink befolyásolják az egész napunk, hatással vannak hangulatunkra.
Néhány érdekes tény, melyet eddig biztosan nem tudtál az álmokról!
1.Az álmainkban látott arcok egyike sem idegen számunkra. Mindig olyan arcokkal álmodunk, akikkel már találkoztunk valahol. Az agyunk nem alkot új szereplőket.
2.Fekete-fehérben, és színesben is tudunk álmodni.
3.Az ágyunk sokkal aktívabb álmunkban, mint, amikor ébren vagyunk. Ez azért van, mert álmunkban az agyunk megpróbálja megérteni azokat a dolgokat is, amiket napközben nem értünk.
4.Tanulmányok alapján kimutatták, hogy állatok is magukról szoktak álmodni. Gyakori, hogy rémálommal küzdenek.
5.Amikor sokat álmodunk valamiről, vagy valakiről, azt jelenti, hogy bizonyos problémák foglalkoztatnak, melyeket épp ideje lenne megoldani.
6.A legtöbb álmot elfelejtjük, amint felébredünk. De az is előfordulhat, hogy csak nagyon kevés dologra emlékszünk, majd a nap folyamán bevillannak még részletek.
7.Az alvási bénulást nem szabad összekeverni az álmodozással. A bénulás esetén felébredés után egy ideig még képtelenek vagyunk megmozdulni, beszélni. Furcsa tapasztalataink lehetnek ez idő alatt.
8.Sok esetben az is előfordult már, hogy emberek arról számoltak be, hogy megálmodták, mi fog velük történni.
9.A kreatív vagy művész személyiségek számára nagyon hasznosak az álmok, hiszen feltöltik a fantáziát.
10. A férfiak álmaiban nagyobb esetben férfiak szerepelnek. A nők álmaiban 50-50%-ban fordulnak elő nők, és férfiak.
11. Álmaink fele negatív töltetű, haragot, dühöt, rossz érzést, szorongást álmodunk.