Kezdőlap OTTHON HÁZI PRAKTIKÁK 10 titok a szobanövények gondozásához, ha te is egész télen pompázó virágokra...

10 titok a szobanövények gondozásához, ha te is egész télen pompázó virágokra vágysz!

Hirdetés

Télen igyekszünk megóvni virágainkat a kinti zord hőmérséklettől, ezért “szállást adunk” nekik otthonunkban.

Ők azonban olyan vendégei a lakásnak, akik különös gondozást igényelnek, bár sokan erről nem tudnak semmit.

Hirdetés

Ha te is szeretnél tavasszal és egész télen a pompásan virágzó növényeidben tündökölni, akkor tartsd meg ezt a 10 trükköt!

1. Cukor

A szobanövények többsége szereti a cukrot, ezért egy fél kiskanál cukrot oldjunk fel 0,5 liter vízbe, és időnként ezzel locsoljuk a talajt.

2. Ricinus olaj

A ricinus olaj egy remek tápszer. 1 kiskanál olajat oldjunk fel 1 liter vízben, főleg akkor érdemes ezzel öntözni a növényeket, mikor rügyezni készülnek.

3. Hamu

A hamu nagyon hasznos természetes fertőtlenítőszer, de a talaj termőképességét is javítja. 1 evőkanál hamut tegyünk bele 1 liter forró vízbe, keverjük fel, majd egy hétig tegyük félre, időnként felkavarva a készítményt. 10 naponta öntözzük ezzel az oldattal a virágainkat.

4. Gránátalmahéj

Készítsünk gránátalma héjból és vízből tápoldatot. Egy alma héjára öntsünk egy liter vizet, majd hagyjuk állni egy napig, utána már készen is van a folyékony növényi tápanyag.

5.Aszpirin

Egy aszpirint oldjunk fel 1 liter vízben, időnként ezzel öntözzük meg a virágokat, ezáltal erősítve az immunrendszerüket.

6. Aloe Vera

Egy kiskanál aloe vera gélt oldjunk fel 0,5 liter vízben, ezzel öntözzük a növényeket.

7. Cukros víz

A fikuszokat egy hónapban egyszer öntözzük meg édes, cukros vízzel, így a leveleik fényesebbé válnak. Egy kiskanál cukrot oldjunk fel 1 liter vízben, és ezzel kell öntözni havonta a fikuszt.

8. Gombás tápoldat

0,5 kg csiperke gombát vágjunk fel kisebb darabokra, majd áztassuk be 0,5 liter vízbe. Egy napig érleljük így a tápoldatot, majd utána szűrjük át a gombás vizet egy másik üvegbe, és kezdjük el az öntözést.

9. B12-vitamin

Egy fiola B12-vitamint oldjunk fel 1 liter vízben, majd egy hónapban kétszer ezzel a szerrel kell meglocsolni a növényeket.

10. Banánhéj

A banánhéj káliumban, magnéziumban és foszforban gazdag, ezért érdemes apró kis kockákra vágni, majd ezzel szórni meg a növények földjét, így öntözéskor ezek a tápanyagok bejutnak a talajba, onnan meg a virágokba.

Hirdetés

Kövess minket a Google Hírek-ben is!