Létezik néhány olyan íratlan szabály, melyeket jó esetben még a családi környezetben sajátítottuk el gyerekkorunkban, azonban, ha ez nem történt meg, később meg kell tanulnunk, hogy valamennyire be tudjunk illeszkedni a társadalomba.
Ezek nem kötelező szabályok, de ha betartjuk őket, gördülékenyebb lesz az életünk. Az alábbi szabályok akkor lesznek a leghasznosabbak, ha ebédre vagy vacsorára vagyunk hivatalosak.
1.Ha nincsenek ültetőtáblák, akkor semmiképp ne üljünk le egyből a legkényelmesebb székre, várjuk meg, hogy a házigazda irányítson. Általában a házigazda ül az asztalfőre, mellette közvetlenül a fontosabb meghívottak kapnak helyet, majd az asztal végében a gyereke, és az idősek ülnek.
2.A nők kell elsőként leüljenek, addig a férfiak állva maradnak. A férfiak segítenek a nőknek eligazítani a széket.
3.Ha diétázol, vagy valamelyik ételt nem szabad fogyasztanod, akkor nem kell mindenki tudtára adnod, hiszen kényelmetlenséget okozhatsz a házigazdának. Egyszerűen kerüld el ezeket az élelmiszereket.
4.A fogpiszkálókat a fürdőszobában ajánlott tárolni, és nem az asztalon. Sokkal esztétikusabb, ha mindenki szépen kimegy, és ott piszkálja ki a fogát.
5.Ha leesik valamelyik evőeszközünk, ne kezdjük el keresgélni az asztal alatt, inkább kérjük meg a házigazdát, vagy a pincért, hogy hozzon egy másikat.
6.A használt evőeszközöket ne tegyük az abroszra, inkább támasszuk a tányér szélének.
7.Ne vágjuk fel apró darabokra az egész ételünk, gondolván, hogy így hamarabb kihűl. Mindig csak azt az egy darabot vágjuk le, amit éppen eszünk. Késsel és villával együnk, ne csak villával.
8.A nő választ először ételt, majd utána a férfi. A nő soha ne mondja meg a férfinak, hogy mit egyen. A rendelést a férfi kell végül leadja.
9.Ha egy férfi meghív vacsorára, soha ne rendeljük a legolcsóbb, de se a legdrágább élelmiszert. Válasszunk egy középár kategóriás ételt.
10. Mindig adjunk 10%, 15% borravalót, ha vendéglőbe megyünk. Soha ne adjunk érméket, csak papírpénzt.