Igencsak ínycsiklandozó főzelék készíthető a vörös káposztából, s mivel olcsó, és télen-nyáron kapható, használjuk ki, hogy az egészségre gyakorolt hatása is fantasztikus.
Igyekezzünk minél kisebb példányt vásárolni, mivel ez zsengébb, és ne tároljuk túl sokáig: ha heteken keresztül áll, csökken a vitaminértéke.
Nyersen fogyasztva, igazi gyógyszer az emésztés számára. Azok, akik gyomorproblémákkal küzdenek, fogyasszanak minél több vörös káposztát, mivel segíti a bélműködést, és tisztítja a beleket.
A fogyókúrázóknak is ajánlott, fogyasztása hamar teltségérzetet okoz, és nagyon nagy a tápértéke.
A vöröskáposzta csírája amellett, hogy nagyon jó méregtelenítő, gyógyítja a gyomorfekélyt, tisztítja a vért, javítja a látást, javítja a vérkeringést, serkenti a májműködést, csökkenti a koleszterin-szintet. Továbbá gyulladáscsökkentő és megakadályozza egy daganat növekedését.
A szakemberek szerint 36 féle különböző rákellenes anyagot tartalmaz, ezért is nem árt, ha minél többet eszünk belőle. Leginkább a gyomor-, bél-, és mellrák elleni anyagokat vannak benne.
A legközismertebb elkészítési módja a párolt káposzta, de készíthetünk belőle levest is, sőt saláták kiegészítője is lehet. Régebb egy ebédkísérletezés közben fedeztem fel, hogy ízletes és tápláló eledel készíthető a vörös káposztából nyersen.
Hozzávalók:
- egy kisebb fej vöröskáposzta
- egy darab sütőtök
- egy fél marék hántolt napraforgómag
- 2 kanál olívaolaj
- 2 dl kefir
- egy kisebb hagyma
- só
- bors
Elkészítés:
A vörös káposztát, sütőtököt és hagymát apróra reszelem, majd egy nagy salátástálban jól összekeverem a napraforgómaggal, a kefirrel és az olívaolajjal. Ízlés szerint sózom és borsozom.
Ez a zöldségsaláta igencsak tápláló és gyorsan elkészíthető, fogyaszthatjuk magára is, de tálalhatunk hozzá panírozott húst vagy sajtgolyókat is.